Valgustuse kujundamisel tuleb arvestada mitme asjaoluga, sh looduslike valgusallikate, mööbli paigutuse, ruumi suuruse ja selle ülesandega.
Hele köök
Ohtralt päevavalgust köögis on paljude meelest lausa hädavajalik. Pole midagi toredamat kui hommikusööki süües või kohvi juues aknast välja vaadata. Samuti on oluline, et tööpinnad oleksid hästi valgustatud. Kes tahaks valmistada süüa hämaras, sünges köögis? Kui üldvalgustus, sh lae- ja kohtvalgustid on paigutatud õigesti, siis on köögis ka pärast pimeda saabumist valge.
Köögivalgustuse kujundamisel ei tohi unustada kodumasinate lisavalgustust. Hansa pliidiventilaatoritel on lainurksed LED-lambid, mis valgustavad toiduvalmistamise ajal tööpindu ning loovad terves köögis õdusa õhkkonna.
Heas valguses
Hästi valgustatud ruumid annavad meile energiat ja inspiratsiooni. Kui tegemist on avatud ruumiga, nt kööginurgaga elutoaga, siis on hea mõte määrata iga tegevuse – söögivalmistamise, söömise, lugemise või töötamise – jaoks oma ala. Igaüks neist vajab spetsiaalset valgustust, kuid ärge unustage, et ühe ruumi eri valgusallikad peaksid moodustama siiski harmoonilise terviku ning jääma samasse värvitemperatuuri. Peale lakke paigaldatud üldvalgustite (lühtrid, lae- ja halogeenlambid) on oluline roll ka kohtvalgustitel. Viimased valgustavad neid kohti ruumis, mis vajavad korralikku valgust, nt diivani ja tugitoolidega puhkeala. Peale selle aitab valgustus luua intiimse ja õdusa õhkkonna – lülitage lamp tööle, keetke tassike teed ja nautige lemmikmuusikat.