Kõik oleneb pesemiseks kasutatavast veest

Vähem vett, paremad tulemused

Mitte kõik pesumasinad ei ole ühesugused. Kaks sama suure trumliga masinat võivad tarbida eri koguses vett. Näiteks Hansa pesumasinate puuvilla programm kasutab 40 ja 60 kraadil töötades ainult 39 liitrit vett, samas kui vanemad mudelid kulutavad kuni 50 liitrit vett. Hansa pesumasinate aastane veekulu on 9000 kuni 10 000 liitrit, samas kui vanemad mudelid kulutasid 2–2,5 korda rohkem. Nii võite igal aastal veearvetelt sadu eurosid kokku hoida.

Säästud tulevad pesus välja

Pärast moodsa vettsäästva mudeli ostmist on oluline pöörata tähelepanu meie n-ö pesemiskäitumisele. Reegel nr 1: pange pesumasin tööle üksnes siis, kui teil on piisavalt musta pesu. Ülelaadimine võib põhjustada suuremat vee- ja energiakulu ning mitterahuldavaid pesemistulemusi. See on ka üks peamisi rikete põhjuseid. Seega ärge pange masinasse liiga palju ega ka liiga vähe riideid. Selleks et kulusid veelgi kokku hoida, võib tõrksamaid plekke kõigepealt käsitsi pesta ning valida seejärel masinas madalama temperatuuri.

Kas peaksime kareda vee pärast muret tundma?

Vesi mõjub nii pesumasinale kui ka pesemistulemustele. Kare vesi võib suurendada pesuaine kulu ning anda tulemuseks mitte nii puhta pesu. Samuti võib see kahjustada pesumasina osi, sh väljalaskevoolikut, küttekeha või isegi trumlit. Vee karedust saab koduste vahenditega vähendada. Spetsiaalsed katlakivieemaldid võivad olla abiks, kui teil on kare või keskmise karedusega vesi. Teine hea lahendus on paigaldada voolikule filter.