6 järeleproovitud plekieemaldusnippi

1. Puhastusvahendid

Kõige lihtsam on plekki eemaldada tugevatoimelise puhastusaine abil. Kandke seda kas otse plekile või pange koos pesupulbriga pesumasina sahtlisse. Osal pesumasinatel on selliste puhastusainete kasutamiseks spetsiaalne suurema veeringluse funktsioon, näiteks Hansa kodumasinatel on selleks funktsioon Aqua Stream, mis suurendab pleki täieliku eemaldamise tõenäosust.

2. Külm vesi

Aitab eemaldada muna-, jäätise- ja jogurtiplekke. Pange riided külma veega täidetud kaussi ja oodake 30 minutit. Ärge kasutage piimatoodete plekkide eemaldamiseks kunagi sooja vett, kuna see võib panna valgud kalgenduma, nii et plekki on veelgi raskem eemaldada.

3. Keev vesi

Tee ja kohv sisaldavad tanniine, tugevaid looduslikke parkaineid, mida on riietelt raske eemaldada. Ainus võimalus on kasutada keeva vett. Pange plekilised riided kuuma veega täidetud kaussi ja laske veidi seista. Ärge lisage seepi, kuna see teeb asja üksnes hullemaks.

4. Vesi + nõudepesuvahend

See on parim viis kombineeritud plekkide eemaldamiseks, mille on tekitanud maiustused, kastmed või kosmeetika. Ajage nõudepesuvahend plekil vahtu ja loputage külma veega maha. Võite ka leotada kangast külmas vees, millele on lisatud veidi nõudepesuvahendit.

5. Sidrunhape

Suurepärane vahend kuivanud puuviljaplekkide eemaldamiseks! Segage 3–4 lusikatäit sidrunhapet väikese koguse veega ja leotage plekilisi riideid saadud lahuses. Värskeid puuviljaplekke saab eemaldada kohe kuuma veega.

6. Talkpuuder ja bensiin

Neid rasvaplekid kardavad! Puistake talkpuudrit plekile, laske 20 minutit seista ja harjake maha. Samuti võite hõõruda pleki sisse bensiini. Lõpetuseks peske kangas pesumasinas sobiva programmi abil puhtaks. Osal Hansa kodumasinatest on olemas kohandatavad programmid, mille seadistused saab kasutaja ise valida.