Vesi ja nõudepesumasin – täiuslik kooslus

Kui pesete lauanõusid ja panne käsitsi, siis kulutate kuni 107 liitrit* vett päevas ning kuivatate oma kätenahka, samuti kulub selleks palju aega. Seepärast ongi nõudepesumasina ost iseenesestmõistetav, kuna toob kaasa olulisi sääste. Kuid milliseid täpsemalt?

Säästke kuni 97** liitrit vett

Olenevalt Hansa nõudepesumasina suurusest kulutab see ühe pesemistsükli ajal 8,5–10 liitrit vett. Sama koguse nõude käsipesule kulub aga kuni 107 liitrit vett! Isegi kui pesete potte ja lauanõusid kraanikausis, siis kulutab see üsna palju kuuma vett, mis maksab ligi kolm korda rohkem kui külm vesi.
On täiesti arusaadav, et soovite kokku hoida. Kas see on võimalik, võttes arvesse asjaolu, et nõudepesumasin tarbib ka elektrit ning maksab ise üsna palju raha? Nõudepesumasin kasutab elektrit vee soojendamiseks, kuid kui ostate energiatõhususklassiga A+++ seadme, siis võite arvestada olulise säästuga. Kui võrrelda klasse A ja A+++, siis kasutab viimane 93 kWh vähem elektrit. Võite kasutada seda ülejääki vee keetmiseks veekeetjas kuni 540 korda või siis lihtsalt maksta elektri eest vähem.

Vesi on kontrolli all

Kas olete mures, et nõudepesumasin võib teie köögipõranda üle ujutada? Hansaga ei juhtu seda kindlasti! Meie nõudepesumasinatel on spetsiaalne kaitse – Aqua Stop-süsteem -, mis takistab vedelike lekkimist masinast. Võite kindel olla, et ootamatu rikke korral ei ujutata teie ega teie naabri korterit üle.

Vee karedus vs nõudepesumasina ohutus

Enne nõudepesumasina esmakordset ühendamist tuleks kontrollida vee karedust. Seda on veekareduse testpaberi abil lihtne ise teha. Meie kraanides voolav vesi on keskmise karedusega kui kaltsiumkarbonaadi (CaCO3) sisaldus 1 dm3 kohta on suurem kui 180 ühikut. Mida suurem väärtus, seda karedam vesi. Miks ma peaksin vee karedust mõõtma? See teadmine aitab teil nõudepesumasina seadeid vee karedusega kohandada ning kasutada alati sobivat kogust nõudepesusoola.

Kas vastasime kõigile teie küsimustele? Loodetavasti. Ja loodame ka, et ostate oma koju Hansa nõudepesumasina!


* Käsipesu katse tehti kodustes tingimustes, mis võivad majapidamiseti erineda.
** Ühe pesemistsükli ajal pesti üks lauanõude komplekt, mis koosnes magustoidu-, prae- ja alustaldrikust, kausist, klaasist, kahvlist, noast ning supi- ja teelusikast. See võib hõlmata lisaks väikest serveerimisnõud, taldrikut ja kulpi.